ROLETY ZEWNĘTRZNE

BEZPIECZEŃSTWO i OCHRONA TWOJEGO DOMU

Rolety zewnętrzne (żaluzje zwijane) to praktyczne rozwiązania, które chronią nas na kilka sposobów: zapewniają doskonałą izolację termiczną, chronią przed uciążliwym hałasem, gwarantują prywatność, a także mogą stanowić skuteczną barierę antywłamaniową.

Nasze rolety są wykonane z wyselekcjonowanych materiałów, gwarantujących ich najwyższą jakość. Rolety są stworzone przede wszystkim z myślą o poprawie bilansu energetycznego budynku. Zimą w znacznym stopniu pozwalają obniżyć koszty ogrzewania, latem natomiast skutecznie chronią wnętrze przed nadmiernym nagrzaniem, niwelując konieczność stosowania urządzeń klimatyzacyjnych.

Dodatkowo dzięki przemyślanej konstrukcji stanowią skuteczną ochronę przed wścibskimi spojrzeniami, sprawiając, że dom staje się miejscem, gdzie czujemy się swobodnie i bezpiecznie.

Co więcej, rolety zewnętrzne przy uwzględnieniu odpowiedniego sposobu montażu wpływają w znacznym stopniu na poprawę parametrów akustycznych okien. Jest to szczególnie istotne dla osób zamieszkałych w miejscach narażonych na oddziaływanie hałasu.

Odpowiednio dobrane rolety mogą zagwarantować nam również skuteczną barierę antywłamaniową, dbając o nasze bezpieczeństwo. Dzięki zastosowaniu systemu antywłamaniowego możemy mieć pewność, że nasz dom jest bezpieczny podczas naszej nieobecności.

W ofercie firmy SARB SERWIS dostępne są rolety w następujących systemach:

  • Adaptacyjne SK, SKP, SKO oraz SKO-P montowane są do stolarki okiennej (we wnęce) lub bezpośrednio na ścianie. Zaletą tych rozwiązań jest niewątpliwie brak zintegrowania z oknem, dzięki czemu nie ingerujemy w szczelność całej konstrukcji, poprawiając jednocześnie izolacyjność termiczną. System rolet  SK, gdzie skrzynka ścięta jest pod kątem 45 st., stanowi doskonałe połączenie z elewacją. W przypadku montażu wnękowego doskonale prezentuje się system SKP,  podczas, gdy na ścianie spodziewany efekt estetyczny pozwolą uzyskać rolety owalne SKO oraz SKO-P.
     
  • Podtynkowe SP i SP-E przeznaczone są do stosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach, ale także w obiektach już istniejących po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża. Elementy rolety nie ingerują w konstrukcję okna i drzwi oraz samego nadproża, tym samym nie naruszają szczelności budynku. Stanowią dodatkową izolację termiczną poprawiając tym samym bilans energetyczny budynku. Rolety podtynkowe w systemie SP i SP-E dla skrzynki 165mm otrzymały certyfikat Instututu Budownictwa Pasywnego w Darmstadt co oznacza, że posiadają rekomendację do zastosowania w budownictwie pasywnym.
     
  • Antywłamaniowe to idealne rozwiązanie łączące w sobie mocną, trwałą i zamkniętą osłonę z estetycznym wykonaniem oraz komfortem obsługi. Roleta antywłamaniowa poddana została badaniom w akredytowanym laboratorium, gdzie  zgodnie z PN-EN 1627:2011 uzyskała 3 klasę odporności na włamanie RC3. Konstrukcja antywłamaniowa może być stosowana zarówno w systemach adaptacyjnych,  jak i podtynkowych.

Współpracujemy z najlepszymi

ALUPROF somfy selt simu FAKRO Velux Nice